Róże angielskie – źródło inspiracji

Od kiedy zetknęliśmy się po raz pierwszy z różami angielskimi, jesteśmy nimi oczarowani! Jeszcze niezbyt mocno popularne na polskim rynku, na zachodzie „trzęsą” ślubnym rynkiem bukietowym. Zalet jest wiele: ich kształt, zbite okrągłe pąki, które z czasem otwierają się ukazując wewnątrz przepiękną rozetę; obfitość kwiatów na gałązkach; rozmiar – mogą wystąpić jako kwiat główny w bukiecie jak i wypełniacz, ich bogata kolorystyka od pasteli po mocne czerwienie… Mało tego, róże angielskie pasują zarówno do romantycznych, rustykalnych kompozycji jak i do bardziej klasycznych, eleganckich i zwartych bukietów.

Różne ich odmiany są zazwyczaj uprawiane jako róże parkowe, krzewy dość odporne na szkodniki i o zdumiewająco bogatej palecie barw. Kwitną obficie i uprawiane w ogrodach są bardzo malownicze.

Angielskie róże ze względu na swój romantyczny wygląd na pierwszy rzut oka przypominają piwonie, nie zgadza się jednak do końca ich rozmiar i ułożenie płatków. Nie dajmy się nabrać! To angielskie róże w całej swojej kwiatowej okazałości. Są one również dostępne jeszcze zanim kwiaty piwonii pojawią się na kwiatowych giełdach.

Poniżej Floraliowa interpretacja bordowych róż angielskich: kompozycje w naczyniu w kontrastowej kolorystyce. Więcej zdjęć w naszym PORTFOLIO: bukiet ślubny i bukiet na Dzień Matki.

 

róże angielskie floralia2

Pozdrawiamy serdecznie!

Oficjalne LOGO Floralia szare small

 

Share

Post a comment