Jak upleść wianek?

Lato w pełni, łąki nadal ukwiecone, więc czemu nie skorzystać z okazji i nie stworzyć własnego małego kwiatowego dzieła? Taki wianek może nam towarzyszyć podczas pikniku, rodzinnej imprezy w plenerze albo podczas sesji zdjęciowej.

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy więc dziś wiankowy tutorial czyli wpis o tym, jak upleść wianek krok po kroku.

Zanim weźmiesz się do pracy – zaplanuj, co będzie w Twoim wiankowym dziele „zielonym wypełniaczem”, a co głównym akcentem. W naszym wianku to Limonium grało główne skrzypce ze względu na bogate kolory, a nawłoć i przymiotno tworzyło piękne tło- zebrane prosto ze słonecznej, letniej łąki. 🙂

WianekFloralia_1 WianekFloralia_3 WianekFloralia_2

Jeszcze rzut oka na NARZĘDZIA, których użyliśmy podczas procesu twórczego:

WianekFloralia_4

NO TO ZACZYNAMY!

1.Na początku stwórz stelaż: weź drucik i zmierz obwód głowy, na której będzie wianek. Zagnij na obu końcach, aby wiedzieć mniej więcej w którym miejscu go połączyć po zapleceniu wianka. Lepiej jeśli będzie to krótszy odcinek niż zbyt długi – na końcu będzie można go wyregulować wstążką i dopasować do obwodu głowy.

WianekFloralia_05

2. Końce drucika zagnij w pętelkę i skręć, aby się nie rozwinęły. Przez te pętelki przewleczesz na końcu wstążki lub splatając je ze sobą zakończysz wianek.

WianekFloralia_5

3. i 4. Czas na użycie taśmy florystycznej. Zacznij od jednej z pętelek i dociskając mocno kciukiem owiń cały drucik. To zapobiegnie wplątywaniu się drucika we włosy i zapewni lepsze przyleganie kwiatów do naszego stelaża.

WianekFloralia_6 WianekFloralia_7

5. Mając gotowy, owinięty taśmą stelaż możemy zacząć doplatać kwiaty przy pomocy cieńszego drucika. Plecenie rozpoczęliśmy od nawłoci, której dłuższe wiechowate kwiatostany miały nadać wiankowi objętości. Pierwszy opleć kilka razy drut, aby dobrze trzymał się stelażu, następnie doplatając kolejne łodyżki owijaj je drucikiem 2-3 razy.

Nasza wskazówka: oczyść dolne partie łodyżek, które doplatasz do wianka, aby dobrze do niego przylegały. Zbędne, zbyt długie końcówki docinaj, aby nie przeszkadzały w dalszym zaplataniu.

WianekFloralia_8

6. Kontynuuj doplatanie 🙂

WianekFloralia_9

7. i 8. Stopniowo zacznij wprowadzać różne kwiaty. Baw się kolorami, dbaj o różnorodność, ale i konsekwentnie pilnuj obranego sposobu zaplatania. Kwiaty wplataj z zewnętrznej strony, pamiętając, że od środka ma on przylegać do głowy. Dzięki temu wianek będzie spójny kolorystyczne i sam w trakcie plecenia ukształtuje się w regularne półkole.

WianekFloralia_10 WianekFloralia_11

9.,10. i 11. Konsekwentnie kontynuuj doplatanie do samego końca. Na końcu dokręć mocno drucik, aby nie było możliwości rozplecenia w trakcie noszenia. Po zakończeniu możesz dokonać przymiarki i sprawdzić, jak wianek leży na głowie. Przepleć wstążką i wyreguluj jego położenie albo zapleć ze sobą obie pętelki, jeśli jest wystarczająco duży.

Możesz doczepić więcej wstążek (to doda mu też dziewczęcego uroku!)  lub też ukryć je pod zielonymi partiami, aby miejsce łączenia z tyłu głowy nie było widoczne.

WianekFloralia_12 WianekFloralia_13 WianekFloralia_14

TWÓJ WIANEK JEST GOTOWY!

Pochwal się nim światu 🙂 Nam także, najlepiej wysyłając swoje zdjęcie w własnoręcznie zaplecionym wianku!

*Opcjonalnie na sam koniec możesz użyć jeszcze wstążeczki o szerokości ok.1 cm i przy pomocy kleju na gorąco i osłonić nią stelaż, aby był ładnie wykończony od wewnątrz i lepiej przylegał do głowy.

WianekFloralia_15

Podobał Ci się nasz instruktaż? Ładnie prosimy o UDOSTĘPNIENIE na Facebooku 🙂

Masz dodatkowe pytania? Zadaj je w komentarzu.

Pozdrawiamy serdecznie!

Oficjalne LOGO Floralia szare small

 

Share

Post a comment